Masáž v historickém kontextu :

 

Základ slova masáž je pravděpodobně odvozeno z arabského slovního kořene mas., z toho vzniklo francouzské slovo massein-tříti, mnouti.

První písemné zmínky o masáži nalézáme v knihách Kunfuciových, byl to čínský filozof. Z Číny se masérské umění přemístnilo později do Indie, kde se stalo součástí denní hygieny. Z Indie přenesl masážní techniku do Thajska ajuvrédský lékař Shivago Komarpaj asi tak před 2500 lety. Dále se nachází zmínky o masáži z Egypta. Od egypťanů se masážní techniky naučili Židé, hlavně však kněží, kteří masáž pojali jakýsi takový obřad.

Tak jak se přesunovala kultura starověku, tak se rozšiřovaly i znalosti medicínské a tedy i masáží. Poté se masážní technika rozšířila i do starověkého Řecka. Nejslavnější lékař římského impéria Claudius Galenus (nar. 131 n. l.) ji používal jako pomocného prostředku pro nejlepší atlety či gladiátory.

S rozkvětem renesance se ve Francii o masážní techniky zasloužili lékaři Andri a Tissot. Lékař Andri je tvůrcem slova ,,ortopedie" .

Rozvoj masáže pak nastal teprve v minulém století zásluhou švédského lékaře Per Linga, který se stal otcem novodobé masérské techniky.   

 

Masáže lávovými kameny :

 

O blahodárném účinku kamenů při masážích věděli lidé již před 5. 000 lety. Masáže, prováděné pomocí teplých kamenů nebo přikládání vzácných kamenů na tělo, byly oblíbené již u starých Inků, Mayů v Indii, Číně a u Indianských kmenů.

Název Hot Stone Massage (horký kámen masážní) má původ z Havaje. Havajané od pradávná používali tento druh terapie k láčení těla i duše.

Při terapii těmito kameny se používají kameny, které mají silnou energetickou vibraci a obsahují velké množství železa. Uvolňování těchto kovových iontů přispívá k urychlení regenerace tkání a rychlejšímu odstraňování bloků na meridiánech.

Horké kameny, stimulují oslabené partie, působí blahodárně na krevní a mízní oběh, zvyšují mikrocirkulaci, zrychlují metabolismus, urychlují odstraňování škodlivin a toxinů, odstraňují svalové spasmy, blokády, urychlují celkovou regeneraci organismu, uvolňují centrální nervovou soustavu, prohlubují relaxaci a energetické toky v lidském těle.